نشست صمیمانه ریاست واحد با جمعی از دانشجویان

۱۸ بهمن ۱۳۹۷ | ۱۶:۴۹ کد : ۷۰۰۰ اخبار اطلاعیه ها
تعداد بازدید:۱۴۰
جلسه هم اندیشی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران شمال با دانشجویان این واحد دانشگاهی برگزار شد.
نشست صمیمانه ریاست واحد با جمعی از دانشجویان

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران شمال، دکتر خالدی، رئیس این واحد دانشگاهی در جلسه با هسته های دانشجویی واحد، با ذکر این مطلب که هیچ کاری که رنگ و بوی خدایی نداشته باشد، ماندگار نیست، گفت: قیام عاشورا نمونه بارز این موضوع است. قیامی که در 1400 سال قبل اتفاق افتاده و چون رنگ و بو و هدف آن خدایی بوده است، هنوز هم زنده و پویا و اثرگذار است و تا آخر هم در بین ملت های حق جو و حق طلب، اثرگذار و زنده خواهد ماند.

دکتر خالدی در ادامه، ضمن تشریح نگاه سیستمی به مسائل، دانشگاه آزاد اسلامی را سیستمی خواند که سه جزء مهم آن یعنی استاد، دانشجو و کارمند هر کدام وزن و جایگاه و کارکرد خاص خود را در کارآمدی سیستم دارند و باید به بهترین نحو از ظرفیت ها و توانمندی های آنها در بهینه سازی این سیستم بهره مند شد.

ایشان با ذکر این نکته که همه دانشجویان با هر شرایط و ویژگی و اخلاق و استعدادی عضو خانواده ما هستند و ما در قبال آنها مسئولیت داریم، اظهار امیدواری کرد همانگونه که در خانواده فرزندان با اخلاق تر و مسئولیت پذیرتر، در هدایت و مدیریت فرزندان خاطی خانواده به والدین کمک می کنند، دانشجویان مستعدتر و با اخلاق‌تر هم در مدیریت دانشگاه به مسئولین حوزه فرهنگی و عمومی در این زمینه‌ها کمک کنند.

دکتر خالدی در ادامه به دبیران هسته های دانشجویی پیشنهاد داد که با هماهنگی معاونت فرهنگی دانشجویی واحد سوالی مبنی بر اینکه "چگونه می توان نقش دانشجویان در مدیریت دانشگاه را افزایش داد؟" به مسابقه بگذارند و نظرات و طرح ها و ایده های دریافتی را جهت بررسی و اجرا به ایشان منتقل کنند.

وی با بیان این موضوع که ما باور داریم متاسفانه کارکرد امروز ما دانشگاهها، کارکردی ناقص است و در اکثر موارد جز یک سری محفوظات و یک مدرک چیزی به دانشجو نمی دهیم، گفت: در این دانشگاه باید به سمتی برویم که دانشجویی که این واحد را برای ادامه تحصیل انتخاب کرده است، یک آرامش فکری و روحی برای رشد و تعالی و حتی آینده و اشتغالش داشته باشد.

دکتر خالدی، مشارکت دانشجویان در فعالیت های فرهنگی دانشجویی و انجام بسیاری از برنامه های این حوزه به کمک دانشجویان را یک دستاورد مهم ذکر کرد که هم برای دانشگاه و هم برای دانشجویان به جهت کسب تجربه و تمرین مدیریت و مشارکت اجتماعی فرصت بی بدیلی است. وی در این راستا گفت: یکی از کار واقعی دانشگاه این است که دانشجو در طول مدت تحصیلش علاوه بر تربیت تخصصی و آموزشی، رشد اخلاقی و اجتماعی و مهارتی پیدا کند.

وی ضمن اظهار خرسندی از مشارکت و تعامل سازنده دانشجویان و مدیریت دانشگاه، وعده داد که در آینده نزدیک یک مرکز مشاوره و رشد در دانشگاه راه اندازی شود و انواع خدمات مشاوره ای و اجتماعی مانند مشاوره ازدواج، کمک به کاریابی و ...  را به دانشجویان ارائه دهد.

دکتر خالدی همچنین اعلام کرد که این واحد دانشگاهی مجوز راه اندازی یک مرکز مهارتی و حرفه ای را اخذ کرده است که از طریق این مرکز مهارتی به دانشجویان در رشته های مختلف مهارت های عملی و تجربی ارائه خواهد شد. به عنوان مثال کسی که در رشته حسابداری تحصیل کرده است در این مرکز دوره های مختلف مهارتی را می بیند و با نرم افزارهای مختلف کار می کند تا با کسب تجربه و مهارت، آمادگی بیشتری برای تصدی شغل و تحصیل کار مناسب در جامعه داشته باشد.

در ادامه این جلسه دبیران هسته های ورزشی، رسانه ای، هنری، ادبی و تعدادی از مسئولین هسته های دانشکده های مختلف این واحد دانشگاهی به ذکر نکته نظرات، انتقادات، پیشنهادات و مطالبات دانشجویان پرداختند.

پس از اظهارات اعضای هسته‌های دانشجویی ، رئیس و معاون فرهنگی دانشجویی واحد ضمن تشکر از بیان صریح و شفاف مباحث مطرح شده به جمع بندی مطالب مطرح شده پرداخته و به صورت مشروح به تشرح مسائل، تبیین راهکارها و توضیح دستاوردها و اقدامات انجام شده پرداختند.

در خاتمه جلسه دکتر پیشوا، معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران شمال، اعلام کرد که خبر برگزاری نمایشگاه فعالیت ها و دستاوردهای فرهنگی دانشجویان با حضور معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی در دهه سوم بهمن ماه برگزار می شود که طی آن از 100 نفر از دانشجویان فعال در زمینه های مختلف فرهنگی تقدیر به عمل خواهد آمد. وی همچنین خبر داد که جشنواره ورزشی واحد از اواخر بهمن ماه آغاز می شود و مراسم اختتامیه آن در هشتم اسفند ماه با حضور چهره های شاخص ورزشی کشور، در سالن اجتماعات واحد برگزار خواهد شد.

وی در پایان گفت: ما در صدد هستیم که فعالیت های فرهنگی دانشگاه را با کمک و مشارکت شما دانشجویان توسعه دهیم و بر این باوریم که با لطف و عنایت خداوند این کار اثربخش، موفقیت آمیز و پربرکت خواهد بود.


نظر شما :