مراسم بدرقه دانشجویان برای شرکت در اردوهای جهادی از سوی بسیج دانشجویی واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی تهران بزرگ، ظهر امروز با حضور دکتر فرهاد رهبر برگزار شد.

۱۱ شهریور ۱۳۹۶ | ۰۹:۱۹ کد : ۵۱۲۱ اخبار
تعداد بازدید:۱۳۵
مراسم بدرقه دانشجویان برای شرکت در اردوهای جهادی از سوی بسیج دانشجویی واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی تهران بزرگ، ظهر امروز با حضور دکتر فرهاد رهبر برگزار شد.

دکتر فرهاد رهبر خبرداد:

راه‌اندازی سامانه ثبت ایده‌های جهادی دانشجویان در دانشگاه آزاد اسلامی

مراسم بدرقه دانشجویان برای شرکت در اردوهای جهادی از سوی بسیج دانشجویی واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی تهران بزرگ، ظهر امروز با حضور دکتر فرهاد رهبر برگزار شد.

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری آنا، دکتر فرهاد رهبر در این مراسم گفت: «بسیار خرسندم که در جمع شما جهادگران عزیز حضور دارم. بنده حسرت می‌خورم که چرا در کنار شما نیستم و نمی‌توانم با جهادگران هم گام باشم.»

او ادامه داد: «امروز عید قربان و یکی از بزرگترین اعیاد مسلمانان به شمار می‌آید، انشالله به برکت این ایام خداوند به شما جهادگران خیر و برکت دهد.»

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی، عید قربان را عید رهایی از اسارت نفس دانست و افزود: «این ایام؛ اوج بندگی، ایثار ابراهیمی و زیباترین جلوه تعبد در برابر خالق است.»

 

رهبر خطاب به دانشجویان جهادگر دانشگاه آزاد گفت: «شما پایتان را بر نفس خود گذاشتید، از خانواده خودتان دل کندید و به عنوان یک جوان مومن و انقلابی مسیر جهاد و خدمت به مردم را انتخاب کردید. شما عزیزان همان راهی که شهید حججی برگزید را انتخاب کرده‌اید.»

او افزود: «امروز فقط جمهوری اسلامی درباره شهید حججی به عنوان یک الگو حرف نمی‌زند بلکه تمام دنیا درباره این شخصیت بزرگ سخن می‌گویند چرا که شهید حججی جهان را متحول کرد. بنابراین شما دانشجویان بسیجی و جهادگر همان راهی را می‌روید که شهید حججی‌ها رفتند.»

رهبر ادامه داد: «جهادگران دانشجویی و بسیجی باید بدانند که از سوی خداوند برای خدمت به مردم و مناطق محروم انتخاب شده‌اند. مطمئن باشید که در آینده‌ای نزدیک بسیاری از شما عزیزان جزو مدیران، وزرا و روسای جمهوری اسلامی خواهید شد به این دلیل که شما از سوی خداوند با روحیه جهادی انتخاب شده‌اید.»

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی یادآوری کرد در گذشته جنگ نظامی داشتیم و امروز با جنگ فرهنگی و اقتصادی مواجه هستیم. بنابراین شما جهادگران می‌توانید سفیران امید و فرهنگی در مناطق محروم باشید و کاری هم به مباحث مختلف و بگو مگوهای بی‌ارزش سیاسی که در فضای مجازی و کشور به وجود آمده است نداشته باشید.

او ادامه داد: «شما دانشجویان و جهادگران درحال مدیریت جنگ فرهنگی در کشور هستید و وقتی به مناطق محروم برای کمک و خدمت اعزام می شود متوجه تحول در خودتان خواهید شد. بنابراین برخی دروس را نمیتوانیم در کلاس‌ها و جاهای دیگر یاد بگیرم زیرا بعضی درس‌ها در جهاد و خدمت کردن به مردم نصیب انسان می‌شود.»

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی به جنگ اقتصادی اشاره کرد و افزود: «وقتی به مناطق محروم بروید متوجه خواهید شد که فقر، محرومیت، بیکاری و نداری به چه معنا هستند. یکی از مشکلات نظام آموزشی ما این است که "مساله ندانسته" در سرکلاس‌های درس حاضر می‌شویم.»

او ادامه داد: «زمانی‌که به مناطق محروم می‌روید هزاران سوال از جمله اینکه چگونه می‌شود فقر را از بین برد؟ به ذهنتان خطور می‌کند. در حالی‌که کشورمان بسیار غنی است و منابع زیرزمینی خوبی هم دارد. ایران دارای معادن زیادی است که می‌توان از آن‌ها ثروت آفرینی کرد.»

رهبر خطاب به جهادگران بسیجی گفت: «شما به عنوان دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی اگر بخواهید در مقاطع عالیه ادامه تحصیل دهید باید برای این گونه مسائل راه‌حل پیدا کنید که چرا کشورمان با وجود چنین ثروتهایی با فقر و بیکاری دست و پنجه نرم می‌کند؟ بنابراین به دنبال بگومگوهای سیاسی و... نباشید و فکر خدمت و راه‌حلی برای مشکلات مردم و فقر باشید.»

او افزود: «بسیاری از روستاهای کشور مدرسه ندارند و با مشکلاتی مانند کمبود آب، فقر و بیکاری دست و پنجه نرم می‌کنند. تعداد زیادی از کودکانی که در مناطق محروم زندگی می‌کنند از نبود کلاس درس نمیتوانند ادامه تحصیل دهند در حالی‌که از استعدادهای خوبی هم برخوردار هستند. در این گونه مناطق رنگ و بویی از عدالت بهداشتی و آموزشی وجود ندارد. چرا؟ زیرا منِ مسئول در اینجا دغدغه دیگری دارم.»

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی ادامه داد: «از شما دانشجویان و جهادگران می‌خواهم زمانی‌که برای خدمت و کمک به مناطق محروم می‌روید مشاهدات، مشکلات و راه‌حل‌هایی که ذهنتان خطور می‌کنند را یادداشت کنید. زیرا هر کدام از شما در رشته خاصی مشغول به تحصیل هستید و بهتر می‌توانید درباره مشکلات مناطق محروم ایده‌ای را ارائه دهید.»

رهبر گفت: «زمانی‌که از مناطق محروم برمی‌گردید؛ ایده‌ها و راه‌حل‌های خودتان را به عنوان پروژه تحقیقاتی برای پایان‌نامه و رساله دانشگاهی تبدیل و انتخاب کنید. به هرحال شما عزیزان در این مناطق محروم، مشکلات و معضلات را مشاهده می‌کنید و ایده‌هایی برای حل آن‌ها به ذهنتان خواهد رسید. پس چه بسا بهتر که ایده‌ها را تبدیل به پروژه دانشگاهی خودتان انتخاب کنید.»

او در پایان از استقبال معاونت پژوهشی و فناوری دانشگاه آزاد برای جمع آوری ایده‌های جهادگران به مناطق محروم خبر داد و افزود: «دانشگاه آزاد اسلامی سامانه‌ای با عنوان "سامانه ایده"دارد و معاونت پژوهشی و فناوری دانشگاه ایده‌های شما را جمع‌آوری و بهترین ایده را که بتواند راه حل خوبی برای مشکلاتی که مناطق محروم با آن دست به گریبان هستند ارائه دهد جایزه برتر به آن ایده اعطا خواهد شد.»

این مراسم در دانشکده ادبیات فارسی و زبان‌های خارجی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران جنوب برگزار شد.

 


نظر شما :