شهریور ماه 1393 زمان بهره برداری ازنخستین آزمایشگاه ملی کشور در واحد تهران شمال

۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۳ | ۲۱:۲۹ کد : ۲۴۰۴ اخبار
تعداد بازدید:۱۰۳
در هفته بزرگداشت مقام شامخ معلم و شهادت استاد مرتضی مطهری، طی مراسمی از اساتید نمونه دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران شمال تقدیر شد.
شهریور ماه 1393 زمان بهره برداری ازنخستین آزمایشگاه ملی کشور در واحد تهران شمال

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران شمال در آئین تجلیل از استادان نمونه این واحد:

شهریور ماه 1393 زمان بهره برداری ازنخستین آزمایشگاه ملی کشور در واحد تهران شمال

در هفته بزرگداشت مقام شامخ معلم و شهادت استاد مرتضی مطهری، طی مراسمی از اساتید نمونه دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران شمال تقدیر شد.

به گزارش روابط عمومی واحد تهران شمال در این مراسم ، دکتر علی محمد صفا نیا طی سخنانی ضمن ارج نهادن به مقام شامخ معلم و تبیین اهمیت رسالت او، از شهید مطهری به عنوان نمونه راستین یک معلم انسان ساز یاد کرد و با ذکر حدیثی از امام جعفر صادق (ع) اظهار داشت: خداوند متعال تمامی انسانها را در روز قیامت گرد هم می آورد و چون ترازوی اعمال نهاده شود و خون شهدا را با قلم عالمان بسنجد، ارزش قلم معلمین بر خون شهدا فزونی خواهد یافت. از این رو جایگاه و شأن یک معلم و رسالت  او بسیار مهم و حساس است .

ایشان در ادامه به تشریح چالش های پیش روی دانشگاه آزاد اسلامی در چهارمین دهه فعالیت پرداخت و خواستار اهتمام کلیه مسئولین اعم از کارکنان، اعضای هیأت علمی در ایفای وظیفه سازمانی و حتی فراسازمانی جهت تحقق اهداف عالیه دانشگاه و نیل به سرمنزل مقصود شد.

مشاور رئیس دانشگاه و عضو شورای مجازی آئین نامه های دانشگاه آزاد اسلامی در بیان مهمترین چالش های دانشگاه گفت: در حال حاضر دانشگاه آزاد اسلامی با 5 تهدید عمده روبه رو است، نخست بودجه دانشگاه و  وابستگی آن به شهریه دانشجویان که لازم است منابع جدیدی برای تأمین هزینه های دانشگاه فراهم شود که با تدبیر ریاست عالیه دانشگاه باید 12 درصد بودجه غیر از شهریه دانشجویان محقق شود که شامل 3 درصد از محل فعالیت های اقتصاد دانش بنیان و 9 درصد از فعالیت های اقتصادی دانشگاه تأمین خواهد شد.

صفا نیا دومین تهدید دانشگاه آزاد اسلامی را نرخ تورم موجود در جامعه برشمرد و افزود: برابر اعلام آمار های رسمی و غیر رسمی میزان تورم 35 درصد برآورد می شود که تأثیر نامناسبی بر روند مدیریت مالی دانشگاه برجای می گذارد. وی سومین تهدید را ساختار نامناسب درآمد ها و هزینه های دانشگاه قلمداد نمود و چهارمین تهدید را روند رو به رشد تعداد واحدهای زیان ده دانشگاه آزاد اسلامی دانست که در حال حاضر مشکلی برای این موسسه عظیم علمی و فرهنگی تبدیل شده است. رئیس واحد تهران شمال در توضیح پنجمین تهدید دانشگاه آزاد اسلامی ادامه داد: بهینه نبودن منابع و مصارف دانشگاه و عدم توازن میان این دو عامل، یکی دیگر از چالشهای دانشگاه آزاد اسلامی است و لازم است تدابیر مناسب حداقل با صرفه جویی در منابع اتخاذ شود.

ایشان پس از تبیین چالش های دانشگاه آزاد اسلامی، خواستار اهتمام کلیه صاحب نظران و اساتید دانشگاه برای برون رفت از این مشکلات شد و اظهار داشت : خوشبختانه با مدیریت دکتر میرزاده، تدابیر مناسبی برای برون رفت از تهدیدهای دانشگاه اتخاذ شده است که تشکیل شورای اقتصاد دانش بنیان با حضور متخصصان و صاحب نظران بنام کشور، یکی از این راهکارها است.

صفانیادر ادامه سخنان خود با تأسی از بینش مقام معظم رهبری در نامگذاری سال جاری به اقتصاد و فرهنگ ادامه داد: نباید از کنار مسایل فرهنگی جامعه و دانشگاه     بی تفاوت رد بشویم و باید در این زمینه نیز احساس مسئولیت مضاعفی داشته باشیم چراکه تأثیر فرهنگ و شخصیت دانشجویان،در پیشرفت جامعه بسیار حائز اهمیت است . ایشان الگو پذیری دانشجویان و تأثیر بی بدیل رفتار های اساتید را بخش قابل توجهی در فرهنگ سازی برشمرد و تصریح کرد: ارایه اطلاعات مناسب، اصلاح الگوهای رفتاری مبتنی بر قرآن و سیره انبیا و اولیای الهی صورت پذیرد، تا به جای تجمل ورزی به دانش ورزی، وفای به عهد در برابر عهد شکنی، مهرورزی در مقابل خشونت، نظم در برابر بی نظمی، صداقت، راستگویی، پشتکار، بی تکلفی، پاسخگویی و مسئولیت پذیری، رفع بی اعتمادی و مراقبت از اموال را جایگزین کنیم.

رئیس واحد تهران شمال در ادامه به تبیین برنامه های آتی واحد از جمله راه اندازی آزمایشگاه ملی در سال جاری و تجمیع مراکز و دانشکده های واحد تا چهار سال آینده خبر داد.

در ادامه مراسم حجت الاسلام دکتر توانایی پیرامون تغییر نگرش و تغییر رفتار و مسئولیت پذیری در تعلیم و تربیت دانشجویان با استناد به آیات و روایات مطالب مبسوطی ایراد نمود.

در این مراسم از استادان برگزیده واحد تهران شمال تقدیر به عمل آمد. گفتنی است پیش از بیانات رئیس واحد ، دکتر قیومی، معاون فرهنگی واحد تهران شمال طی سخنانی به تبیین نحوه انتخاب استادان برتر در سال 1393 پرداخت.


نظر شما :