(93.2.22) دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران شمال میزبان هیأت فرهنگی کشور روسیه

۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۳ | ۱۸:۴۲ کد : ۲۳۵۷ اخبار
تعداد بازدید:۹۹
تنی چند از نویسندگان و اساتید دانشگاهی روسیه ضمن حضور در دانشکده زبانهای خارجه واحد تهران شمال با مدیر گروه زبان روسی وتعدادی از اساتید و دانشجویان این رشته دیدار وگفتگو کردند.
(93.2.22)  دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران شمال میزبان هیأت فرهنگی کشور روسیه

دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران شمال میزبان هیأت فرهنگی کشور روسیه

تنی چند از نویسندگان و اساتید دانشگاهی روسیه ضمن حضور در دانشکده زبانهای خارجه واحد تهران شمال با مدیر گروه زبان روسی وتعدادی از اساتید و دانشجویان این رشته دیدار وگفتگو کردند.

گزارش روابط عمومی واحد تهران شمال به نقل از دکتر محسن شجاعی مدیر گروه زبان روسی٬ حاکی است تنی چند از نویسندگان واساتید دانشگاهی کشور روسیه به دعوت گروه زبان روسی دانشکده زبانهای خارجه واحد تهران شمال با تعدادی از اساتید ودانشجویان این گروه دیدار و طی نشستی به تبیین  دیدگاهها ونظرات خود پیرامون زبان وادبیات فارسی و روسی پرداختند.

در بخشی از این نشست، آندری وولاس ٬نویسنده ی روس زاده تاجیکستان درباره نحوه علاقمندی خود نسبت به ادبیات حوزه کشورهای پارسی زبان و رمان موفق خود با عنوان«بازگشت به پنج رود» که زندگی نامه شاعر بزرگ ایران ٬رودکی می باشد توضیح داد .

در بخشی دیگر از این دیدار صمیمانه سرگی دیمیتری یف٬ سر ویراستار انتشارات بزرگ «وچه» از کشور روسیه نیز سخنانی پیرامون علاقه مشترک دو ملت بزرگ ایران و روسیه به شعر و ادبیات پرداخت و پیرامون معرفی کتاب خود که شامل مجموعه عکسهایی از نقاط مختلف ایران است توضیحاتی ارایه نمود.

در ادامه این گزارش آمده است:  مارینا سیدارووا، استاد دانشگاه دولتی مسکو نیز پیرامون تدوین کتابهای آموزشی زبان روسی و تغییراتی که در این کتابها پس از فرو پاشی شوروی اعمال شده است ٬سخن گفت و در پایان این دیدار میهمانان به سوالات دانشجویان پاسخ داده و از بخشهای مختلف دانشکده زبانهای خارجه واحد تهران شمال بازدید کردند.

گفتنی است در حال حاضر94 دانشجو در رشته مترجمی زبان روسی در دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران شمال به تحصیل اشتغال دارند.(ر-ع-93)

 


نظر شما :